Poslední psaní

28. května 2011 v 16:35 | Literární Talent |  J - Smutné.
Autor: Eina~
Věk: 13
"Proč mě nenávidíš?" vyťukala nejistě do klávesnice. Po chvíli přišla odpověď. "Ty se ptáš? Chováš se jako kurva!! Můžeš za to ty! Kdybys nelhala... kdyby to šlo řekl bych, že už tě nikdy nechci vidět!!".
Jenže to nešlo, protože se blížil konec roku a Eli a Chris chodili do stejné třídy na stejnou školu.
Zaklapla svůj Sony Vaio a vzala do ruky knížečku s malým perem. Eli té knížečce říkala "všecho chuť", ale většinou jí posloužila jako pokladnička emocí, kterých teď měla až moc.

Uprostřed psaní se zatavila a začala se hystericky smát, potom brečet. Pár slz se udělalo svou cestičku na listu knížečky. Utřela slzy a snažila se pokračovat ve psaní. Ruka se jí při tom třásla. Dopsala, položila pero na stůl a zaklapla knížečku. Tu schovala do povlaku od polštáře. Celou noc se jí zdálo, že spí s otevřenýma očima. Z postele skrz okno měla skvělý výhled na celou čtvrť. Dívala se do dáli a říkala si proč nemůže usnout. "Myslí na mě." zašeptala.
Měla pravdu a Eli si tím byla jistá, jen nevěděla, jaké jsou jeho myšlenky na ni .
Budík ji budil nekonečně dlouho. Zdálo se, že snad nikdy nepřestane. Umlčela budík a protřela si oči. Vybaviln se jí krátký úryvek ze snu, jak padá a padá nějakm dolů do trávy.. hrozivé. Protřela si oči znovu, vstala a obléhla se. S pohledem do zrcadla se netrápila, bylo jí to jedno. Snídaně jí dnes ani trochu nechutnala, byla pro ní desně nahořklá a podivně smrděla i když se čerstvé sandwiche zdály naprosto v pořádku.
Ve škole bylo pro Eli neuvěřitelné ticho. Všichni ji přehlízeli, neutrousili ani jeden pohled. S příchodem do třídy vyndala Eli květnové VOGUE, aby ho půjčila kamarídce Adi. Ta jí ho vytrhla jako by pro ni nebylo nic jiného. Eli jí chtěla ukázat včerejší zápis v knížečne včetně malých řezů na zápěstí, ale Adi očividně zajímal jen Chris, který právě přišel do třídy.
Chrisův pohled na Eli byl plný nenávisti a znechucení. Jako by byla nějaká ohavná šedá krysa. Ten pohled ji dováděl k šílenství. Udělalo se jí nevolno. Běžela k oknu a vyzvracela všechen ten ranní hnus. Z očí se jí přitom hrnuly slzy neštěstí.
Pro Chrise to byl pohled pro boha. Nešťastná, ubulená Eli, zvracející z okna. Nenávist a neúcta k jeho životu ho oslepila a obrátila v nenávist k Eli. Přiletěl k oknu a pomohl od trápení. Letěla dolů a dolů někam do trávy. Chrisův výraz působil vítězoslavně. Všichni běželi se podívat dolů, jestli ještě žije a Chris s nimi. Eli věděla, že jde na smrt, byl to přeci ten sen, jak padá dolů a dolů. Nebylo by to poprvé co se její sen vyplnil.
Našli ji dole v trávě. Adi se rozvzlykala a vzala Eli za ruku. Byla bledá a ještě trošku teplá, v ruce...... držela obálku. Adi ji vzedla a podala Chrisovi. Nesla totiž jeho jméno. Otevřel ji a vysunul z ní papírek. Zbledl. Papírek eleganstně nesl Eliino písmo. "Miluji Tě" Eli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám díla uživatele Eina~ ?

Ano
Některé
Trochu
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama